Vítejte na KBV

Katedra Blízkého východu (KBV) realizuje výuku a výzkum dějin i současnosti oblasti Blízkého východu a severní Afriky. Poskytujeme všechny tři stupně vysokoškolského studia (bakalářské, navazující magisterské a doktorandské) a zároveň se věnujeme i vědecké činnosti.

Více informací

Chcete studovat na KBV FF UK?

Uchazečům nabízíme program Blízkovýchodní studia se specializacemi arabistika, íránistika a turkologie, stejně jako program Hebraistika a židovská studia. Rádi mezi námi přivítáme zájemce o bakalářské, navazující magisterské i doktorské studium.

Více informací

Erasmus+

Katedra Blízkého východu FF UK vyhlašuje v rámci programu Erasmus+ výběrové řízení na studijní pobyty a praktické stáže v akademickém roce 2019/20. Termín uzávěrky přihlášek je pátek 15. března 2019 v 10:00.

Více informací

Informační setkání pro uchazeče

Katedra Blízkého východu zve všechny uchazeče oborů Blízkovýchodní studia i Hebraistika a židovská studia na informační setkání, která se budou konat ve čtvrtek 28. 3. 2019 v 18:00 a v sobotu 30. 3. 2019 v 13:00. Uchazeči budou mít příležitost seznámit se s členy ústavu a získat odpovědi na své dotazy k přijímacímu řízení.

Více informací