Vítejte na KBV

Katedra Blízkého východu (KBV) realizuje výuku a výzkum dějin i současnosti oblasti Blízkého východu a severní Afriky. Poskytujeme všechny tři stupně vysokoškolského studia (bakalářské, navazující magisterské a doktorandské) a zároveň se věnujeme i vědecké činnosti.

Více informací

Chcete studovat na KBV FF UK?

Uchazečům nabízíme program Blízkovýchodní studia se specializacemi arabistika, íránistika a turkologie, stejně jako program Hebraistika a židovská studia. Rádi mezi námi přivítáme zájemce o bakalářské, navazující magisterské i doktorské studium.

Více informací

Erasmus+

Katedra Blízkého východu FF UK vyhlašuje v rámci programu Erasmus+ výběrové řízení na rok 2021/22. Přihlášky můžete podávat již od 22. února 2021. Termín uzávěrky výběrového řízení na KBV je středa 17. března 2021.

Více informací

Informační setkání pro uchazeče

Katedra Blízkého východu srdečně zve všechny uchazeče programů Blízkovýchodní studia i Hebraistika a židovská studia na online informační setkání, která se budou konat v pondělí 15. 3. 2021 v 17:45 (Blízkovýchodní studia) a ve čtvrtek 18. 3. 2021 v 17:45 (Hebraistika a židovská studia).

Více informací

Koronavirus: informace a pokyny

Pravidelně aktualizované informace pro studenty a zaměstnance FFUK.

Více informací