Aktuální informace pro studenty a studentky KBV

Zkouškové období

• Zkouškové období na Katedře Blízkého východu proběhne podle harmonogramu od 15. 1. do 18. 2. 2024.
  • O případných změnách podmínek plnění zkoušek/zápočtů, stejně jako o podobě atestací budete informováni svými vyučujícími.
  • Na zkoušky se přihlašujte standardně skrze vypsané termíny v SIS.
  • Plnění atestací za zimní semestr je možné odložit. V případě, že budete potřebovat tuto možnost využít, nebojte se obrátit na svého vyučujícího.

Studijní oddělení a podávání žádostí
  • Studijní oddělení dočasně sídlí v budově Právnické fakulty UK v místnostech 29 a 30. V případě, že se budete potřebovat obrátit na svou studijní referentku, učiňte tak emailem, případně osobně v úředních hodinách
  • V případě, že budete potřebovat podat jakoukoli žádost týkající se Vašeho studia, můžete tak učinit následujícími způsoby:
1) prostřednictvím České pošty, nebo jiných držitelů poštovní licence,
2) svou vlastní datovou schránkou,
3) přes centrální podatelnu RUK,
4) přes schránku v podloubí před hlavním vchodem do 5 hlavní budovy FF,
5) předáním studijní referentce v úředních hodinách na Právnické fakultě
  • Některé žádosti Ph.D. studentů je možné podávat skrze elektronickou aplikaci „Žádosti“. Výčet typů těchto žádostí naleznete zde
Státní závěrečné zkoušky
  • Ústní části bakalářských a magisterských závěrečných zkoušek a obhajoby proběhnou na katedře v termínu 6. – 8. 2. 2024. Konkrétní termíny se dozvíte v pozvánce, která vám bude zaslána skrze SIS. Písemné časti závěrečných zkoušek z jazyka proběhnou dne 1. 2. 2024.

• Termín kontroly splnění studijních povinností se posouvá z 10. 1. na 18. 1. 2024.

• Plnění závěrečných zkoušek je dobrovolné. Pokud se rozhodnete v tomto období ke státnicím nejít, informujte o tom emailem vedoucího katedry doc. Bouška.
Úvod > Novinky > Aktuální informace pro studenty a studentky KBV