Katedra Blízkého východu srdečně zve všechny zájemce na besedu s Jessicou Roda z Georgetown University, na které představí témata své nové knihy For Women and Girls Only. Reshaping Jewish Orthodoxy Through the Arts in the Digital Age.

Událost proběhne ve středu 15. 5. 2024 od 15:50 v Celetné 20, místnosti č. 240.

Kniha For Women and Girls Only. Reshaping Jewish Orthodoxy Through the Arts in the Digital Age je přesvědčivým pohledem na život ultraortodoxních a bývalých ultraortodoxních židovských žen a jejich využívání mediálních technologií k vytváření nového hudebního a filmového trhu. Autorka v knize zkoumá, jak hudba, filmy a média vytvořená těmito ženami působí jako činitelé sociální, ekonomické a kulturní transformace a jako platformy, které zpochybňují genderové normy, ortodoxii a liberalismus.

Jessica Roda (Georgetown University) je antropoložka a etnomuzikoložka. Zaměřuje se na život Židů v severní Americe a Francii a na mezinárodní kulturní politiky. Mezi její hlavní výzkumné zájmy patří náboženství, performativní umění, kulturní dědictví, gender a média.

Úvod > Novinky > For Women and Girls Only. Reshaping Jewish Orthodoxy Through the Arts in the Digital Age