Vinohradská 12

40 let slibů a nadějí. Íránci žijí s pocitem, že není co ztratit, míní po týdnech protestů expertka

Vinohradská 12

protesty v Íránu

Plus

Shazují hidžáby, stříhají si vlasy, šlapou po fotkách duchovního vůdce země a ukazují mu prostředníček. Statečné ženy Íránu. A nejen ty. Za co Íránci bojují? A jak to na ulicích v době protestů vypadá? Byla tam íránistka Zuzana Kříhová z Filozofické fakulty Univerzity Karlovy.
Matěj Skalický

Editace: Kristýna Vašíčková
Rešerše: Zuzana Marková
Sound design: Jaroslav Pokorný
Podcast v textu: Tea Veseláková
Hudba: Martin Hůla

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Tady je Matěj Skalický. A toto je Vinohradská 12.

• Protesty proti íránskému režimu pokračují, jenž.

• Studentky na univerzitě v Teheránu volali íránského prezidenta, aby zmizela. Proč obrací?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají