Vyhlášení výběrového řízení – ERASMUS+ LS 2022/2023

Katedra Blízkého východu FF UK vyhlašuje výběrové řízení na místa zahraničních studijních pobytů v rámci programu ERASMUS+ na letní semestr 2022/23. Katedra organizuje v rámci programu Erasmus+ studijní pobyty na následujících univerzitách:

• Německo, Freie Universität Berlin, Institut für Judaistik

• Slovensko, Univerzita Komenského v Bratislave, Katedra klasickej a semitskej filológie

• Německo, Universität Hamburg, Asien-Afrika-Institut

• Nizozemské království, Universiteit van Amsterdam, Department of Jewish Studies

• Španělské království, Universidad de Granada, Katedra semitských studií

• Polská republika, Uniwersytet Wrocławski, Taube Department of Jewish Studies

Německo, Johannes Gutenberg-Universität Mainz, Institut für Slavistik, Turkologie und zirkumbaltische Studien

• Španělské království, Universidad Complutence in Madrid, Departamento de Lingüística, Estudios Árabes, Hebreos y de Asia Oriental

• Polská republika, University of Warsaw, Wydział Historii

Irsko, Trinity College Dublin, Department of Near and Middle Eastern Studies

Spojené království Velké Británie a Severního Irska, The University of Edinburgh, Department of Islamic and Middle Eastern Studies

Požadavky pro výběrová řízení KBV:

1. Stručný životopis (v českém jazyce)
  2. Motivační dopis (max. 500 slov, v českém nebo anglickém jazyce)
  3. Doklad o jazykové způsobilosti (úroveň v jazyce výuky by měla být alespoň B2)
  4. Výpis studijních výsledků (Transcript of Records, student si vygeneruje v SIS)

Přihlášky můžete podávat již od 1. září 2022. Přihlášky a požadované dokumenty je třeba odevzdat do 28. září 2022 do 23:59. Do tohoto termínu prosím zašlete 1) curriculum vitae, 2) motivační dopis (max. 500 slov) s uvedením adresy, ročníku a programu, 3) doklad o jazykové způsobilosti a 4) výpis studijních výsledků na e-mailovou adresu katarina.palcova@ff.cuni.czDo stejného termínu je nutné založit si přihlášku na adrese https://is.cuni.cz/webapps. Katederní výběrové řízení pak proběhne 29. září 2022. O jeho výsledku bude katederní koordinátorka studenty navržené na vyslání na studijní pobyt obratem informovat.

Podmínky a doporučení:

• Student musí být během celého výjezdu počínaje nominací zapsán ke studiu (vč. kombinovaného studia) na FF UK.
  • Vyjet do zahraničí na studijní pobyt může student nejméně na 3 měsíce a nejvíce na 12 měsíců. Nesmí tuto dobu na Erasmu přesáhnout.
  • Každý student má nárok na 360 dní na Erasmu po dobu jednoho studijního cyklu (Bc., Mgr., PhD. ). V dalším studijním cyklu má opět nárok na dalších 365 dní.
  • Vyjet lze nejdříve ve 2. ročníku Bc. studia, preferujeme studenty, kteří již mají splněné některé skeletové zkoušky.
  • Je předností, když student bude mít jasnou představu o práci, které se chce v průběhu stipendijního pobytu věnovat (např. příprava bakalářské či diplomové práce, prohloubení znalostí v konkrétní oblasti apod.).
  • Student by měl mít představu, co se na dané katedře učí, co z toho jej zajímá, s kterým z přednášejících by chtěl konzultovat apod.
  • O místa v programu Erasmus+ se mohou ucházet také studenti, kteří již v minulosti vyjeli v rámci programu Erasmus.
  • Studenti jiných oborů si musí předem vyžádat svolení přijímající katedry/ústavu (stačí domluvit e-mailem).
  • Je nutné, aby se studenti hlásili ve webové aplikaci nejpozději zároveň s přihláškou do konkurzu. Administrativní postup naleznete na této stránce zahraničního oddělení FF UK.
  • Elektronickou aplikaci najdete na https://is.cuni.cz/webapps/
  • Stránka FF UK k zahraničním stážím: http://www.ff.cuni.cz/studium/studium-v-zahranici/

Hodnotící kritéria výběrového řízení:

Formální – zda student zaslal všechny požadované dokumenty v termínu stanoveném základní součástí.

Bodové ohodnocení:

• Stručný životopis (1 – 5b)
  • Motivační dopis (1 – 5b)
  • Jazyková způsobilost (1 – 5b)
  • Studijní průměr dle SIS (1 – 5b)

5 b         1,0 – 1,25

4 b         1,25 – 1,5

3 b         1,5 – 2,0

2 b         2,0 – 2,5

1 b         2,5 – 3,0

0 b         3,0 – …

Pro výběr studenta je nutné získat minimálně 50% bodů.

Úvod > Novinky > Vyhlášení výběrového řízení – ERASMUS+ LS 2022/2023